Ondřej Profant

poslanec

Digitální Česko, o kterém sní Andrej Babiš

V návrhu programového prohlášení vlády Andreje Babiše je kapitola, kterou vládní experti z velké části převzali z pirátského programu. Se samotným kopírováním a sdílením myšlenek nemám nejmenší problém. Silně ale pochybuji o tom, že vláda Andreje Babiše dostojí svým slibům. Z praxe na zastupitelstvu hlavního města Prahy totiž vím, že hnutí ANO velice ochotně něco slíbí, ale realizaci patřičných opatření je vždy na hony vzdálena od původních dohod.

07. 01. 2018, Ondřej Profant

Zpřístupněná data ve zdravotnictví by zachraňovala životy

Otevřená data zůstávají pro většinu občanů značně abstraktním pojmem. Přesto můžou mít výrazný přínos v oblasti zefektivňování veřejné správy a zlepšování jejího servisu pro občany. Následující článek připravila má spolupracovnice, která se věnuje problematice otevřených dat ve zdravotnictví. A jak se v článku dále dočtete, otevřená data mohou přispět i k záchraně lidských životů.

12. 12. 2017, Eliška Applová, Ondřej Profant

Co je DiEM a proč jej podporuji

O DiEM 25 (Democracy in Europe Movement 2025 – Demokracie v Evropě hnutí 2025) se v českých médiích příliš nepíše. A když už, tak převážně v negativních souvislostech jako třeba ve spojitosti s označováním tohoto hnutí za neomarxistické. Taková interpretace je značně zkratkovitá a nepřesná. Možná by se dokonce dalo ji označit za vyloženě nepravdivou, neboť DiEM je proevropským, demokratickým a liberálním hnutím. A to je důvod, proč s ním Piráti sympatizují.

02. 12. 2017, Ondřej Profant

Předpoklady úspěšné digitalizace státu

Každý by si přál moderní a digitalizovaný stát, přesto všechny dosavadní pokusy o digitalizaci byly velmi rozpačité či je dokonce možné je považovat vysloveně za ukázku špatného přístupu. V čem je tedy problém, když poptávka po digitalizaci existuje? Co vše je potřeba, aby se digitalizace povedla?

22. 11. 2017, Ondřej Profant

Důvody pro digitalizaci

Jedno z nejpodstatnějších témat, kterým se Piráti v prostředí české politiky věnují, je problematika digitalizace státu. Piráti o digitalizaci usilují především z toho důvodu, že náš stát je svým vývojem v digitálním pravěku. A přestože i politici z ostatních stran chápou potřebu přizpůsobit chod státního aparátu možnostem moderních technologií, o digitalizaci většinou jen hezky mluví.

22. 11. 2017, Ondřej Profant