Ondřej Profant

poslanec

Možnosti kontaktu

Jako poslanec se snažím být v maximální míře dostupný pro občany a jejich podněty. V tomto článku si proto dovolím shrnout možnosti, které občané mají, pokud si se mnou chtějí pohovořit nebo mě na něco upozornit.

21. 03. 2018, Ondřej Profant

Seminář GDPR mýtů zbavené

Dne 12. 3. 2018 proběhl v Poslanecké sněmovně seminář, který jsem uspořádal ve spolupráci se spolky Iuridicum Remedium a Otevřená města. Cílem semináře bylo představení povinností, které se vztahují na obecní úřady a je třeba je v souvislosti s GDPR splnit.

12. 03. 2018, Ondřej Profant

Open data v porodnictví

Pokračování série článků o praktickém využívání otevřených dat ve zdravotnictví. Tentokrát se zaměřením na data v porodnictví.

10. 03. 2018, Eliška Applová, Ondřej Profant

Piráti jako politická strana i kulturní hnutí

Piráti se od ostatních politických stran značně liší. Nejen svým moderním pojetím politiky, kterým odmítáme tradiční dělení na pravici a levici. To i po více jak osmileté historii českých Pirátů novináře i politology mate. Vzhledem k výrazné odlišnosti Pirátů od jiných stran a hnutí se to však dá pochopit. Piráti totiž vskutku fungují jinak a příběh jejich vzniku je zcela odlišný od všech subjektů, které se na české politické scéně od devadesátých let objevovaly.

20. 02. 2018, Ondřej Profant

Zpráva o transparentnosti říjen 2017 - prosinec 2017

K jedním z mých nejdůležitějších závazků, které jsem si jako politik osobně uložil, je snaha o co nejvyšší míru transparence. Zároveň si uvědomuji, že nestačí pouze informace zveřejnit, ale je třeba je i dostatečně třídit a prezentovat. Jinak se totiž stávají nesrozumitelnými a původní účel zveřejňování se tak vytrácí. Na svém osobním blogu tedy budu pravidelně publikovat souhrnné reporty mé činnosti za poslední tři měsíce shromážděné z dalších pirátských systémů určených k vykazování aktivity a informování o ní.

29. 01. 2018, Ondřej Profant