Ondřej Profant

poslanec

Piráti půl roku po volbách

Od historického úspěchu českých Pirátů v říjnových volbách 2017 uplynulo již více než půl roku. Za tu dobu se nenaplnily předpoklady mnohých politiků, politologů nebo publicistů, kteří Pirátům prorokovali neslavnou budoucnost. Nerozpadli jsme se. Nepodpořili jsme ani Babiše, ani Kalouska, ani Okamuru. Stali jsme se přesně tím, co jsme slibovali - alternativní a konstruktivní politickou silou.

09. 05. 2018, Ondřej Profant

Panelová diskuze think-tanku IDEA k využití mikro dat

Dne 27. 4. 2018 jsem se zúčastnil semináře pořádaného think-tankem IDEA (Institut pro demokracii a ekonomickou analýzu) ve spolupráci s Akademií věd. Tématem semináře byly možnosti využití mikro dat pro posílení politiky založené na skutečných a co nejvíce přesných informacích, tzv. evidence based policy, občas též fact based policy.

30. 04. 2018, Ondřej Profant

Zpráva o transparentnosti leden 2018 - březen 2018

Report mých aktivit v rámci mého působení poslance a uvnitř Pirátské strany za období leden až březen 2018. V tomto období byly ve Sněmovně nejbouřlivější debaty o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka ke stíhání v kauze Čapí hnízdo a o odvolání Tomia Okamury z pozice místopředsedy Sněmovny. Jak jsem hlasoval a čemu dalšímu jsem se věnoval se můžete dočíst dále v článku.

18. 04. 2018, Ondřej Profant

Selhání Facebooku ukazuje na potřebu společného rámce pro ochranu osobních údajů

V uplynulých týdnech plnily i česká média titulky o bezprecedentním zneužití osobních údajů na sociální síti Facebook. Konkrétní zmiňovaný případ se společností Cambridge Analytica a jejím neoprávněným využitím dat z milionů uživatelských účtů poskytuje dost děsivý ilustrační příklad praxe nakládání s osobními daty. Přesto informace o podobném rozsahu a hloubce zpracovávání osobních údajů nemohla odborníky překvapit.

09. 04. 2018, Ondřej Profant

Možnosti kontaktu

Jako poslanec se snažím být v maximální míře dostupný pro občany a jejich podněty. V tomto článku si proto dovolím shrnout možnosti, které občané mají, pokud si se mnou chtějí pohovořit nebo mě na něco upozornit.

21. 03. 2018, Ondřej Profant